понеділок, 16 березня 2020 р.

Урок за ННП "Інтелект України" з предмету "Людина і світ" на тему "Рослиноїдні, хижі, всеїдні тварини"

Конспект уроку з предмета «Людина і світ»
(за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»)
3 клас
Частина 3. Урок 9
Тема: Рослиноїдні, хижі та всеїдні тварини
Мета:  формувати поняття «рослиноїдні», «хижі» та «всеїдні» тварини; збагатити знання учнів про тварин, ознайомити з різноманіттям царства Тварин, формувати вміння виділяти суттєві ознаки  класів царства Тварини, особливості пристосування до життя, розвивати пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати й встановлювати взаємозв’язки, формувати навички раціонального читання; збагачувати словниковий запас учнів; вчити робити висновки, спираючись на власні спостереження, життєвий досвід; розвивати мислення, пам’ять, уміння висловлюватись; сприяти особистісному розвитку учнів класу; продовжити практичну роботу з географічними картами; виховувати любов до тварин.
Обладнання: посібник «Людина і світ» (3 клас, частина 3), карта, аудіозаписи, відеопрезентація, телевізор, комп’ютер.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний момент 
1. Створення позитивного настрою
-  Який у вас настрій?
- Найдивовижніше, що є в світі – це людська доброта. Добро починається з тебе і тебе, з кожного з нас… Подаруйте щиру посмішку один одному та гарний настрій. Ще Т.Г.Шевченко говорив: «Раз добром нагріте серце – вік не охолоне». Тож з гарним настроєм приступаємо до роботи. 
2.    Закони  уроку
Як ви гадаєте, щоб гарно засвоїти нові знання та запам’ятати нові терміни, поняття, яких законів уроку ви повинні дотримуватись?
( Діти дають відповіді:
·                       Уважно слухати пояснення вчителя;
·                       Запам’ятовувати правила Мудрої Сови;
·                       Мати власну думку і правильно висловлювати її;
·                       Що незрозуміло, запитай, щоб пояснили.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
- Щоб розпочати нашу роботу, пропоную перевірити домашнє завдання. Що ви мали зробити вдома?
(Домашнім завданням було виконати завдання  на сторінці 47)
1.                  Робота в парах 
·        Поверніться один до одного обличчям, візьміться за руки. По команді розкажіть правило напам’ять. Готові – почали.
( Тварини активно пересуваються й уживають готову їжу)
·        Чудово! Ваші голосочки звучали в унісон, як один хор.
·        Яких представників ви написали до класу
-        Комахи;
-        Риби;
-        Земноводні;
-        Плазуни;
-        Птахи;
-        Ссавці.
·        Всі згодні зі вставленими словами та словосполученнями? Я теж погоджуюсь. 
·        При перевірці домашнього завдання ви не допустили помилок. Це свідчить про те, що вам цікаві теми, чи не так? ( Так.)


ІІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань учнів.
1.  Повторення вивченого на попередньому уроці матеріалу.
- Тож мої наступні запитання не поставлять вас у глухий кут. Я гадаю, що ви швидко дасте відповіді. 
- Над якою темою ви працювали на попередньому уроці?
( Тема попереднього уроку «Тварини»)
- До яких природничих наук, на вашу думку, належить ця тема? Чому?
( На мою думку, ця тема тісно пов’язана з біологією, бо тварини – це жива природа.)
-        Чому тварини відносяться до живої природи? ПЛАКАТ (Тварини живляться, рухаються, розвиваються, дихають, розмножуються).
2.    Вступ Центаврика
Цей урок, як зазвичай всі уроки «Людина та світ», відвідав наш друг –інопланетянин. Центаврику дуже хочеться загадати вам, любі мої, загадку. Послухаємо звертання. Увага на екран! ВІДЕО 9.1
вмикаю відео звертання Центаврика до учнів класу)
- То хто це такий? (Слон)
Укажіть, до якої групи живої природи належить організм, описаний у загадці? Чому? (до групи Тварини, бо слон пересувається і вживає готову їжу).
·   Відповідь правильну дали. Гадаю, що і наступне запитання Центаврика для вас буде легким. Хочу лише нагадати – відповідь повну слід всім давати, міркувати, не викрикувати й не мовчати. 
3.    Завдання 2.
Розфарбуйте зайвий рисунок. Поясніть свій вибір. (Кобра, бо вона належить до класу плазуни, а  черепаха і жаба – клас земноводні)
4.    Завдання 3.
Прочитайте твердження. Розфарбуйте зеленим кольором кружечки біля тих тверджень, з якими погоджуєтеся, і червоним – біля тих, які вважаєте неправильними.
1.     
2.        Бо кит і дельфін належать до класу Ссавці.
3.    

Як чудово ви виконали завдання минулого уроку по темі. Я задоволена роботою всіх учнів. Але я маю сумнів, що всі гарно знають Правила Мудрої Сови.
5. Правило Мудрої Сови
Пригадайте інформацію про тварин. Читаємо разом з диктором. АУДІО 9.2.
Тварини активно пересуваються й уживають готову їжу.
Ця робота ще раз довела всім, що вивчені правила ми читаємо швидко.
ІV. Сприйняття та усвідомлення учнями нового матеріалу.
1. Повідомлення теми уроку та мети уроку.
Отже, тема сьогоднішнього уроку «Рослиноїдні, хижі та всеїдні тварини». Ми на уроці  дізнаємося ще більше про тварин, навчимося їх розрізняти за способом живлення.
2. Вправа «Повітряні кульки»
Вінні-Пух та Мавпеня кульки надували
Об’єм повітря у легенях щораз додавали.
Діти в класі на уроці гарно працювали
Швидко, швидко всі слова в колонках читали.
Прошу сісти всіх рівненько.
Вдих – носиком, а читаємо на видих.
Не кричіть, спокійно – більше прочитаєте.
Раз, два, три – почали.
рослиноїдні
малопоживна
хижі  
споживати
всеїдні
живляться
рослинна їжа  
тваринна їжа
Можливокомусь незрозумілі якісь слова?
3. Фізкультхвилинка на відновлення дихання.
    Хвилинка релаксації ВІДЕО Унікальні кадри про тварин
          - Кого побачили у відео? (Тварин)
          - Які класи тварин там були представлені? (Клас ссавців, птахів, комах)
4. Довідка від бортового комп’ютера Адаптера.
Адаптер в класі кожен знає,
Багато цікавого в базі ховає.
Читати разом змогу він дає,
Про ваші знання завжди дбає.
(Діти читають під аудіо запис інформацію) АУДІО 9.6
·  На які групи поділяються тварини, залежно від харчування?
·  Яких тварин називають хижими?
·  А чим живляться усеїдні?
·  А тепер давайте переглянемо відео фрагмент. ВІДЕО 9.6.1
-        Яку тварину побачили у відео?
-        Чи любить ласувати грізлі?
-        До якої групи тварин за способом живлення належить ведмідь? Чому?
5. Гра «Учитель.
- Сьогодні до нас на урок завітав новий учитель. Він вам ще раз нагадає інформацію, що розповів Адаптер, а потім перевірить, чи запам’ятали ви почуте?
- Ігор Андрійович , будь ласка!
 Яка рослиноїдні тварина найбільша?
* Скільки за день з’їдає слон?
* До яких тварин за способом живлення відноситься сонечко?
6. Допоможи Незнайкові.
Наш Незнайко знову був неуважним на уроках. І тому не знає , за якими ознаками можна об’єднати слова у дві групи. Давайте допоможемо йому.
-        Прочитайте подані слова.
-        За якими ознаками можна поєднати у групи?
-        Яких тварин запишемо до рослиноїдних?
-        Яких тварин – до хижих? Запишіть.
7.     Вправа «Фотоапарат»
Раз побачили й усе швидко прочитали,
А прочитане мерщій ви запам’ятали.
Приготуйте свої очі - фотоапаратики. Покліпайте ними. Проведіть вліво, вправо, по колу. Потріть рученята і погрійте оченята?  Готові? Увага на екран. Що прочитали? ВІДЕО 9.8
А) Закрили очі, відтворили собі.
Б) Поділіться з сусідом.
В) Відновити з пам’яті (2 учні).
Г) Запишіть у зошит.
За способом живлення тварин поділяють на рослиноїдних (травоїдних), хижих та всеїдних.
(Учні вивчають правило напам’ять. По пам’яті записують у зошит)

8.Фізкультхвилинка під пісню «Центаврик»


V. Узагальнення, систематизація, закріплення вивченого матеріалу.
    1. Завдання 9.
-  Уважно розгляньте рисунки. Поміркуйте, до якої групи за способом живлення належать зображені тварини? Чому?
-  Уставте пропущене. Прочитайте текст.
VІ. Підведення підсумків уроку
- Чи сподобався вам урок? (Так. Цей урок був насиченим інформацією. Сподобалася тема уроку.)
- Що цікавого ви взяли для себе?
- Як ви гадаєте, а чи дотримались на уроці ми поставлених завдань?
· Я думаю, що ми були уважними.
· На мою думку, всі учні змогли багато запам’ятати.
· А мені сподобалось, що кожен зумів висловити свою думку.
1.  Зоряні перегони.
Готові ви вже політати,
Щоб Центаврику знання показати?
4 хвилини швидко спливають – 
Учні успішно проблеми долають.
Слово:  КАРАСЬ
1.А   2.Р   3.А   4.К  5.С  6.Ь
2. Робота з картою « Материки та океани»
Кожен учень в класі знає,
Карту правильно тримає.
Всі завдання прочитає,
Лише потім – виконає.

- Час закінчився у вас. Чи є учні, що не встигли виконати завдання? (Якщо такі учні є, прошу підкреслити завдання , що виконані червоним олівцем. Невиконані виконати до кінця, але не враховуємо)
- Перевірку прошу здійснити учнів 1 ряду.  Працюємо ланцюжком, кожен дає правильну відповідь.
- Яке слово зашифрував Центаврик у перегонах? (Карась)
- Хто виконав завдання за 3 і більше хвилини?
- Хто справився з виконанням за 2 і більше хвилин?
- Прошу підтримати оплесками найшвидших учнів.
- Прошу перевірити виконання роботи над картою. (Один з учнів класу показує на карті записані об’єкти)
3. Домашнє завдання.
А вдома ви ще раз прочитаєте все, що для вас є важливим. Обов’язково вивчите правила, поняття, нові терміни. Виконаєте завдання на сторінці 53 ваших посібників.
VІІ. Оцінювання діяльності класу
Я бачу, що ваші оченята загорілись вогником нових знань. Як ви гадаєте, чи є нам потреба продовжувати вивчати тему «Тварини»? (Я думаю, що ми ще недостатньо розкрили тему енергії)
Сьогодні на уроці дуже добре працювали …
VІІІ. Постановка нових завдань
Діти, як на вашу думку, чи можуть живі істоти бути об’єктами живлення для інших організмів?
Ваша думка дійсно слушна. Тож нам є на що звернути увагу наступного уроку. Прошу подумати про те, чим харчуються птахи, і для кого вони є їжею.
Дякую вам за чудову роботу на уроці. Урок закінчено.


Немає коментарів:

Дописати коментар